Te2oriškai pasakyti, kuris komercinis automobilis yra geriausias galima jo nemačius akyse – pakanka atidžiai  panagrinėti technines specifikacijas ir kainoraštį. Tereikia matematiškai      suskaičiuoti kas išleidus mažiausiai pinigų, tarnaus ilgiausiai, be remonto įveiks  didžiausius atstumus, kieno kaina antrinėje rinkoje bus geriausia ir atsakymas  taps aiškus kaip 2×2. Juk kalba viso labo eina apie ratuotą darbo įrankį.   Praktiškai viskas šiek tiek sudėtingiau.

Reikalas tas, kad visi pagrindiniai krovininio transporto gamintojai siūlo analogiškų charakteristikų produktus, panašius vienas į kitą tarsi viename puode kietai virti kiaušiniai. Būtent tada svarbūs tampa smulkmenos, padedančios ne dar labiau sumažinti veiklos kaštus, bet vairuotojo veide įžiebiančios šypseną ir leidžiančios darbo vienos pabaigoje jaustis mažiau pavargusiu. Kaip sukuriamas ir kaip veikia toks „antrinis“ efektas, DAF kompanija pasiūlė pažiūrėti Barselonos apylinkėse surengto šviežiausio savo gaminio – naujos kartos LF modelio pristatymą. Ta pat proga iš visos Europos sukviestiems žurnalistams buvo atskleista kaip ir kodėl pastaraisiais metais patobulėjo visa olandiškų sunkvežimių gama.
Vienas akivaizdžiausių dalykų, bendrų tiek LF, tiek vidutinės keliamosios galios CF, tiek tolimų reisų vilkikui XF – tyla kabinoje. Vadinamasis „Silent“ paketas ir patobulinti varikliai lemia, kad mašina kelia ne didesnį kaip 72 decibelai triukšmą. Tai leidžia išvengti problemų bet kuDAF-XF-Silentriuo paros metu darbuojantis  gyvenamųjų namų kvartaluose ar panašiose vietose, kuriose galioja griežtesnės triukšmo prevencijos taisyklės. Apskritai garso izoliacijos požiūriu važiavimą su „LF Silent“ ar „XF Silent“ galima drąsiai lyginti su Premium klasės lengvaisiais automobiliais: įsibėgėjus iki maždaug 90 km/val. vienintelis salone girdimas tik nedidelis šniokštimas, gimstantis išorinių veidrodėlių.
Kiti inžinierių sprendimai plika akimi pastebimi kiek sunkiau, tačiau transporto profesionalų be abejonės vertinami kur kas labiau. Visų pi
rma – degalų sąnaudos. Naujo LF montuojamo „4.5 PACCAR PX-5“ jėgos agregatos apetitas degalams yra maždaug 5 proc. mažesnis. Taupyti dyzeliną ir kreiseriniu 85 km/val. greičiu judėti žemų sūkių diapozone padeda ir nauja 12 laipsnių automatinė pavarų dėžė „AS Tronic“.lf
Dar vienas degalų sąnaudas itin stipriai įtakojantis veiksnys – aerodinaminiai sprendimai. „LF Aerobody“ paketas net dirbant distribuciniais maršrutais DAF teigimu padeda sutaupyti iki 4 proc. degalų, o važiuojant greičiau nei 85 km/val. – iki 8 proc. degalų.
Galimybes vienu reisu pervežti daugiau krovinių sukuria modifikuotas LF modelio rėmas. Versija su 670 cm  ratų baze leidžia montuoti 74 kubinių metrų krovinių skyrių – tai iki 25 proc. daugiau nei įprasta. Modifikacija su 690 cm ratų baze siūlo kitą galimybę – sumontuoti 1240 litrų (tai išskirtinis rodiklis šioje mašinų klasėje) talpos deglų baką ir išnaudoti galimybę pirkti degalus ten, kur jie kainuoja pigiau.
Gamintojai atkreipė dėmesį ir į bazinėje komplektacijoje atsiradusias aktyvaus saugumo sistemas. Dab
ar visi DAF modeliai turi avarinio stabdymo sistemą AEBS (Advanced Emergency Braking System),  adaptyviąją greičio ir atstumo palaikymo sistemą ACC, eismo juostos laikymosi sistemą LDWS (Lane Departing Warning System). „Prisijaukinti“ išmaniąsias technologijas padeda toDAF-Driver-Academy-driver-trainingkia smulkmena, kaip borto kompiuterio meniu lietuvių (arba tokia, kokia vairuotojui suvokti informaciją yra lengviausia) kalba.

Olandai ir UAB CENTRAKO visiems norintiems maksimaliai išnaudoti automobilių galimybes siūlo specialią mokymo ir vairavimo įgūdžių tobulinimo programą.

Kontaktai

Tel.: +370 37 310811
centrako@centrako.lt

Tarptautinis pagalbos numeris:
+31 40 214 3000

Techninė pagalba kelyje Lietuvoje:
+370 687 50281